Franšizė

FRANŠIZAVIMAS – ŠIUOLAIKINIS VERSLO PLĖTROS MODELIS

  • Siekiančiam pradėti verslą sukuria tris kartus didesnę tikimybę išlikti rinkoje nei pradedant verslą savarankiškai;
  • Sėkmingo verslo savininkui leidžia pasiekti išskirtinai dinamiškus plėtros tempus atidarant kartais net kelis padalinius per dieną.

Franšizavimas kaip verslo modelis yra paremtas bendradarbiavimu tarp sėkmingos verslo koncepcijos savininko ir verslaus žmogaus, siekiančio pradėti savo verslą. Franšizavimas sėkmingam verslininkui padeda susirasti motyvuotą verslo partnerį, kuriam, už tam tikrą mokestį, yra suteikiama teisė naudoti prekės ženklus bei verslo valdymo  know-how atidarant nuosavą padalinį.

Verslininkui, pasirinkusiam franšizavimą kaip verslo plėtros būdą, yra ne tik sukuriamas pagrindas sparčiai plėtrai, bet ir stabilus pajamų šaltinis. Tuo tarpu franšizę įsigyjantis asmuo gauna franšizės paketą leidžiantį išvengti naujos verslo koncepcijos kūrimo klaidų bei didelių išlaidų. Prie franšizės paketo, franšizę įsigyjantis asmuo gauna profesionalaus, motyvuoto ir suinteresuoto padėti verslininko konsultacijas, leidžiančias greitai ir užtikrintai pradėti savo verslą.

FRANŠIZAVIMO TERMINOLOGIJA:

FRANŠIZAVIMAS – verslo plėtros modelis, kai vienas subjektas (franšizės davėjas) už apibrėžtą mokestį perduoda kitam subjektui (franšizės gavėjui) teisę naudoti savo sukurtą verslo sistemą, sukauptą  know-how,  (praktinę patirtį ir žinias) bei verslo skiriamuosius ženklus.

FRANŠIZĖ – konkreti verslo koncepcija, nuosavybės teise priklausanti franšizės davėjui, kurią sudaro verslo sistema, know-how bei teisės į verslo skiriamuosius ženklus. Koncepcija už apibrėžtą mokestį yra perduodama franšizės gavėjui.

FRANŠIZĖS DAVĖJAS (angl. franchisor) – įmonė arba verslininko statusą turintis fizinis asmuo, kuriam priklauso franšizuojamas verslo modelis ir kuris, pagal franšizės sutartį, suteikia franšizės gavėjui teisę naudoti davėjo verslo modelį,  know-how ir FRANŠIZĖS GAVĖJAS (angl. franchisee) – įmonė arba verslininko statusą turintis fizinis asmuo, kuris pagal franšizės sutartį gauna iš franšizės davėjo teisę naudoti franšizės davėjo verslo modelį, know-h ir skiriamuosius ženklus.

FRANŠIZĖS GAVĖJAS (angl. franchisee) – įmonė arba verslininko statusą turintis fizinis asmuo, kuris pagal franšizės sutartį gauna iš franšizės davėjo teisę naudoti franšizės davėjo verslo modelį, know-h ir skiriamuosius ženklus.